vineri, 15 iunie 2007

Lovitura fatală!

Francezul Marc Gicquel, lovit la testicule, joi, la turneul de tenis de la Halle, de o minge servită cu 208 km/h de germanul Benjamin Becker, a fost constrâns să abandoneze, vineri, în sferturile de finală, în faţa finlandezului Jarkko Nieminen, informează AFP.
"Evident că sunt foarte dezamăgit. Nu m-am simţit bine toată noaptea de joi spre vineri şi chiar am fost bolnav. Sigur are legătură cu accidentarea mea de joi", a spus Gicquel. După ce a fost lovit de mingea trimisă de Becker, Gicquel a primit îngrijiri timp de aproximativ zece minute, înainte de a relua partida şi de a-l învinge pe german în două seturi.
"Cu Nieminen nu aveam destulă forţă şi după primul set ştiam că nu mai pot continua meciul", a spus Gicquel, care a abandonat după primul set pierdut cu 4-6. Adversarul lui Nieminen în semifinale, cehul Tomas Berdych, nu a fost nevoit nici măcar să intre pe teren, rusul Mihail Iujnâi declarând forfait din cauza durerilor la spate.

Dramatic sa te loveasca ceva in zona cu pricina cu viteza de 208 de kilometri pe ora. E ceea ce se cheama papară!